Cmentarze Komunalne w Nysie

Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną przez


Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną przez

 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKOM Sp. z o.o.

48-303 Nysa, ul. Piłsudskiego 32

 

§1. Postanowienia ogólne

1.       Sprzedawca świadczy Usługi zgodnie z Regulaminem i przepisami powszechnie obowiązującego prawa.

2.       Świadczenie Usług odbywa się za pośrednictwem strony internetowej wyszukiwarki Grobonet przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

3.       Sprzedawca udostępnia niniejszy Regulamin na stronie internetowej wyszukiwarki Grobonet. Klienci mogą w dowolnym czasie: uzyskać dostęp do Regulaminu, utrwalić go, pozyskać i odtworzyć poprzez wydrukowanie lub zapisanie na nośniku danych.

4.       Podane na stronie internetowej wyszukiwarki Grobonet informacje nie stanowią oferty Sprzedawcy w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny, a jedynie zaproszenie Klientów do składania ofert zawarcia umowy, zgodnie z art. 71 ustawy Kodeks cywilny.

5.       W celu korzystania z wyszukiwarki Grobonet, konieczne jest dysponowanie przez Klienta urządzeniem teleinformatycznym z dostępem do sieci Internet, poprawnie skonfigurowaną przeglądarką internetową w wersji aktualnej bądź poprzedniej: Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari lub Opera, z włączoną obsługą JavaScript, a także aktywnym i poprawnie skonfigurowanym kontem poczty elektronicznej.

6.       Korzystanie z wyszukiwarki Grobonet może wiązać się z poniesieniem przez Klienta kosztów opłat z tytułu dostępu do sieci Internet oraz transmisji danych, w zakresie ustanowionym umową z operatorem telekomunikacyjnym, z którego usług korzysta Klient.

7.        

§2. Zamówienia składane za pośrednictwem wyszukiwarki Grobonet

1.       Zamówienia usług można składać za pośrednictwem strony internetowej wyszukiwarki Grobonet przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Po wypełnieniu formularza, zamówienia usługi Klient przechodzi do jego realizacji.

2.       Po wypełnieniu formularza Klient zostaje przekierowany na podstronę, gdzie może wybrać metodę płatności.

3.       Podczas składania zamówienia, Klient wprowadza:

·         swoje dane kontaktowe,

·         adres grobu (generowany automatycznie z karty grobu),

·         dane rozliczeniowe.

4.       Złożenie zamówienia może nastąpić poprzez użycie właściwego przycisku i jest równoznaczne ze złożeniem Sprzedawcy przez Klienta oferty zawarcia umowy Sprzedaży Towarów ujętych w zamówieniu/formularzu.

5.       Przed wysłaniem formularza zamówienia, poprzez zaznaczenie właściwego pola kontrolnego, Klient powinien oświadczyć, iż zapoznał się z Regulaminem i akceptuje jego postanowienia.

6.       Zmiana zamówienia może obejmować jego anulowanie, anulowanie w części, rozszerzenie o dodatkowe Towary, zmianę adresu Dostarczenia.

7.       Sprzedawca niezwłocznie poinformuje Klienta o niemożliwości przyjęcia zamówienia, w przypadku wystąpienia okoliczności ją powodujących. Udzielenie tej informacji następuje drogą telefoniczną lub elektroniczną. Informacja może stanowić odrzucenie oferty w całości albo zawierać następujące propozycje modyfikacji zamówienia:

·         odrzucenie oferty w części niemożliwej do zrealizowania, co skutkuje przeliczeniem wartości zamówienia.

 

8.       Przyjęcie oferty Klienta dokonane przez Sprzedawcę z zastrzeżeniem zmiany, o której stanowi pkt powyższy poczytuje się za nową ofertę, wymagającą przyjęcia przez Klienta w celu zawarcia umowy Sprzedaży.

9.       Potwierdzenie przyjęcia zamówienia przez Sprzedawcę następuje poprzez niezwłoczne przesłanie wiadomości e-mail. Wiadomość ta zawiera ustalone przez strony warunki zawartej umowy Sprzedaży, a także dane wprowadzone przez Klienta w formularzu zamówienia, w celu umożliwienia wykrycia błędów w nich występujących. W przypadku wykrycia takiego błędu, Klient może powiadomić Sprzedawcę o tym fakcie, poprzez wysłanie wiadomości e-mail ze wskazaniem poprawnych danych.

10.   Potwierdzenie przyjęcia zamówienia jest równoznaczne z przyjęciem przez Sprzedawcę oferty zawarcia umowy Sprzedaży, złożonej przez Klienta.

 

§4. Sprzedaż

 

 



1.       Sprzedawca świadczy na rzecz Klientów Usługę Sprzedaży Towarów i/lub Usług na odległość.

2.       Przedmiot umowy Sprzedaży obejmuje zobowiązanie Sprzedawcy do przeniesienia na Klienta własności Towarów i wydania ich, oraz zobowiązanie Klienta do odebrania Towarów i zapłaty Sprzedawcy ceny Towarów.

3.       Zawierając umowę Sprzedaży, Sprzedawca zobowiązuje się do Dostarczenia Klientowi Towarów bez wad.

4.       Zawarcie umowy Sprzedaży następuje w chwili potwierdzenia przyjęcia zamówienia Klienta przez Sprzedawcę.

5.       Czas realizacji wydania Towarów może ulec zmianie w przypadku zmiany zamówienia przez Klienta.

6.       Wykonanie usługi  odbywa się w terminie 7 dni  od daty  potwierdzenia przyjęcia zamówienia.

§5. Płatności

1.       Wartość płatności z tytułu Sprzedaży jest ustalana na podstawie cennika, znajdującego się na stronie internetowej wyszukiwarki Grobonet w chwili zamówienia Towaru i/lub Usług.

2.       Ceny podane na stronie internetowej wyszukiwarki Grobonet są cenami brutto podanymi w polskich złotych i zawierają wartość podatku VAT.

3.       Ceny zawierają wszystkie koszty transakcji i dostarczenia towaru.

4.       Sprzedawca umożliwia następujące metody płatności z tytułu świadczonych Usług Sprzedaży:

·         przy użyciu zewnętrznego systemu płatności Przelewy24, który jest własnością PayPro SA czyli  podmiotuświadczącego Usługę na rzecz Klientów, z siedzibą w Poznaniu, przy ulicy Kanclerskiej 15 (60-327), wpisany do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000347935, numerem NIP 7792369887

5.       Klient jest zobowiązany do uiszczenia płatności:

·         w chwili złożenia zamówienia – w przypadku wyboru metody płatności przy użyciu zewnętrznego systemu płatności.

6.       Zwrot płatności przez Sprzedawcę następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od daty powstania przyczyny, w przypadku:

·         odstąpienia od umowy,

·         rezygnacji przez Klienta z zamówienia lub części zamówienia opłaconego przed realizacją,

·         uznania przez Sprzedawcę roszczenia objętego zgłoszeniem reklamacyjnym w całości lub części, na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów.

7.       Zwrot płatności następuje przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jaki został użyty przez Klienta w pierwotnej transakcji, chyba że wyrazi on zgodę na inne rozwiązanie, które nie wiążę się dla niego z żadnymi kosztami.

§6. Reklamacje

1.       Reklamacje mogą być składane z tytułu rękojmi.

2.       Zgłoszenie reklamacji może zostać dokonane listem lub wiadomością e-mail pod adres pocztowy lub elektroniczny Sprzedawcy. Można je wnieść przy użyciu formularza, którego wzór stanowi załącznik do Regulaminu, jednak nie jest to obowiązkowe.

3.       W treści składanej reklamacji, zaleca się zamieszczenie:

·         danych kontaktowych Konsumenta, które posłużą udzieleniu odpowiedzi na reklamację oraz prowadzeniu korespondencji z nią związanej,

·         numeru rachunku bankowego Konsumenta, który posłuży zwrotowi środków pieniężnych, w przypadku zaistnienia takiej okoliczności,

·         opisu problemu oraz danych identyfikacyjnych Konsumenta.

4.       W przypadku, gdy reklamacja z tytułu rękojmi dotyczy Towaru, w celu rozpatrzenia reklamacji przez Sprzedawcę, Konsument jest obowiązany dostarczyć lub przesłać reklamowany Towar na adres Sprzedawcy, na jego koszt.

5.       Sprzedawca rozpoznaje reklamacje w terminie 14 dni od daty zgłoszenia.

6.       Sprzedawca poinformuje Konsumenta o sposobie rozstrzygnięcia otrzymanej reklamacji drogą elektroniczną lub listem zwykłym, w zależności od woli Konsumenta lub zastosowanej przez niego metody wniesienia reklamacji.

7.       W przypadku, gdy reklamacja z tytułu rękojmi dotyczy Towaru, który po rozpoznaniu reklamacji podlega przesłaniu do Konsumenta, Sprzedawca dostarczy lub prześle Towar na adres Konsumenta.

8.       Zwrot środków pieniężnych w związku z reklamacją nastąpi przy użyciu metody przelewu na rachunek bankowy albo przekazem pocztowym, zgodnie z wolą Konsumenta.

§7. Pozasądowe rozpatrywanie reklamacji i dochodzenie roszczeń

1.       Konsument posiada możliwość skorzystania z następujących pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń:

·         złożenie wniosku o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy Sprzedaży do stałego polubownego sądu konsumenckiego działającego przy Inspekcji Handlowej, którego adres z uwagi na właściwość można ustalić za pomocą strony internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, prowadzonej pod adresem URL https://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php#faq596,

·         złożenie wniosku o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Konsumentem, a Sprzedawcą do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej, którego adres z uwagi na właściwość można ustalić za pomocą strony internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, prowadzonej pod adresem URL https://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php#faq595,

·         skorzystanie z pomocy powiatowego lub miejskiego rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów,

·         złożenie skargi za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem URL http://ec.europa.eu/consumers/odr/, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE.

2.       Szczegółowe informacje o procedurze pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur znajdują się w siedzibach oraz na stronach internetowych podmiotów wymienionych w pkt 1.

3.       Wykaz podmiotów i instytucji, które realizują zadania związane z pozasądowym rozwiązywaniem sporów konsumenckich oraz szczegółowe informacje w tym przedmiocie, znajdują się na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dostępnej pod adresem URL https://www.uokik.gov.pl.

§8. Odstąpienie od umowy

1.       Klient będący konsumentem może odstąpić od Umowy Sprzedaży bez podania przyczyny, w ciągu 14(czternastu) dni od dnia odebrania Towaru, poprzez wysłanie formularza zwrotu drogą pocztową na adres siedziby Właściciela Sklepu, PGK EKOM Sp. z o.o. lub w formie elektronicznej za pomocą adresu e-mail: cmentarz@ekom.idsl.pl

2.       Zawarte w niniejszym artykule postanowienia dotyczące prawa do odstąpienia od umowy przez Konsumentów stosuje się w stosunku do osoby fizycznej, zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

3.       Konsument może bez podawania przyczyny odstąpić w terminie 14 dni od umowy, w tym od umowy Sprzedaży, z zastrzeżeniem norm wskazanych w treści pouczenia o odstąpieniu od umowy, stanowiącego załącznik do Regulaminu.

4.       Konsument może odstąpić od umowy, składając Sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie można złożyć na formularz, który również znajduje się na wyszukiwarce Grobonet.

5.       Niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym Konsument odstąpił od umowy, ma on obowiązek zwrócić Towar Sprzedawcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Towaru przed jego upływem.

6.       W przypadku odstąpienia od umowy, uważa się ją za niezawartą. Jeżeli Konsument złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy zanim Sprzedawca przyjął jego ofertę, oferta przestaje wiązać.

§9. Przetwarzanie danych oraz plików cookies

1.       Informacje o warunkach przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności i plików cookies internetowej wyszukiwarki Grobonet.

Informacje o stosowanych plikach cookies znajdują się w Polityce prywatności i plików cookies internetowej wyszukiwarki Grobonet.

 

§10. Definicje użyte w regulaminie

1.       Dni robocze to dni tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

2.       Dostarczenie/Realizacja to proces doręczenia lub realizacja Towarów i/lub Usług Klientowi do wskazanego przez niego miejsca przeznaczenia przez Sprzedawcę – numer grobu, który jest generowany z konkretnej Karty Grobu osoby pochowanej.

3.       Klient to osoba fizyczna, pod warunkiem posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych, lub ograniczonej zdolności do czynności prawnych w przypadkach uregulowanych przepisami prawa powszechnie obowiązującego lub pod warunkiem posiadania zgody przedstawiciela ustawowego, a także osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, na której rzecz przepisy prawa powszechnie obowiązującego przyznają zdolność prawną, która zawiera ze Sprzedawcą umowę o świadczenie Usługi.

4.       Konsument to Klient, który jest osobą fizyczną i zawiera umowę w celu niezwiązanym bezpośrednio z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą lub zawodową.

5.       Regulamin to niniejsze warunki umowne, których przedmiot stanowi świadczenie Usług drogą elektroniczną przez Sprzedawcę na rzecz Klientów, za pośrednictwem Sklepu.

6.       Wyszukiwarka Grobonet to internetowa wyszukiwarka osób pochowanych, prowadzony przez Sprzedawcę za pośrednictwem strony internetowej dostępnej w sieci Internet pod adresem URL: www.nysa.grobonet.com.

7.       Sprzedawca to PGK KOM Sp. z o.o., prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Przedsiębiorstwo Gospodarki  Komunalnej EKOM sp. z o.o., z siedzibą w 48-303 Nysa, ul.  Piłsudskiego 32 zarejestrowaną w Sąd Rejonowy – Sąd Gospodarczy w Opole pod numerem KRS 0000347935, NIP 753-100-85-58 oraz REGON 531020968, będący usługodawcą, administratorem i właścicielem wyszukiwarki Grobonet. Ze Sprzedawcą można się skontaktować pod numerem telefonu: 77 43 39 00, 692 292 555 oraz przy użyciu adresu e-mail:

8.       Sprzedaż to Usługa sprzedaży Towarów, świadczona przez Sprzedawcę na rzecz Klienta, której przedmiot stanowi zobowiązanie Sprzedawcy do przeniesienia na Klienta własności Towarów i ich wydania oraz zobowiązanie Klienta do odebrania Towarów i zapłaty Sprzedawcy oznaczonej ceny.

9.       Towar to usługi wymienione w cenniku, który znajduje się na stronie internetowej wyszukiwarki Grobonet.

10.   Usługa to usługa świadczona przez Sprzedawcę na rzecz Klienta, na podstawie umowy zawartej pomiędzy stronami za pośrednictwem wyszukiwarki Grobonet. Zawarcie umowy następuje w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron.

 

 

up